header.png

Okolí našeho koupaliště, které se nachází na Slovácku, je opravdu kouzelné. Nově vybudovaná síť cyklostezek po celém Slovácku je rájem pro milovníky cykloturismu. Můžete se projíždět na kole lesní cestou i terénem v oblasti jezer a pořád budete nacházet něco nového.

Pro milovníky historie a památek stojí na jednom z nejvyšších vrcholkú Chřibů asi 30 km vzdálený hrad Buchlov z 1. poloviny 13. století. V blízkosti je také kaple sv. Barbory - významná přírodní památka Barborka. Přilehlý zámek Buchlovice ve stylu italského baroka z přelomu 17. a 18. století s krásnou zahradou anglického typu, která se řadí mezi nejvýznamější sbírky zeleně v ČR. Pokud máte rádi církevní památky, tak Slovácko je kraj s velmi starou a dodnes velmi silnou křesťanskou tradicí. Právě sem přinesli slovanšstí zvěrozvěstové sv. Cyril a Metoděj křesťanství už v polovině 9. století. V Uherském Hradišti - 10 km od koupaliště byl i kapitulní chrám, sídlo biskupa Metoděje, později se centrem křesťanství stal klášter Velehrad - vzdálený asi 20 km. Neméně zajímavou technickou památkou je také historická vodní cesta Baťův kanál.

Slovácko je známé vínem a slivovicí a také léčivými prameny. Využití zdejších léčivých vod má dlouhou tradici, sahající až do 16. století. Sirnaté lázně jsou přímo v Ostrožské Nové Vsi blízko našeho koupaliště. Další lázně Leopoldov v Buchlovicích - 20 km od koupaliště a půvabné lázeňské město Luhačovice vzdálené asi 30 km od koupaliště. Po celém Slovácku vedou vinařské naučné stezky, ideální pro výlety na kole. Také narazíte na muzejní expozice a vinotéky, jedna je přímo v Ostrožské Nové Vsi. Kdekoliv po Slovácku se dostanete na kole, stějně tak i autem, či vlakem nebo autobusem.

TOPlist